Oby nie był gorszy!!!!

Witoooojcie w 2012 roku.

 

Bardzo szybko, a co najważniejsze miło , ciepło i radośnie minęły tegoroczne Święta.

Pomocnik taty u góry, pomocnik Gwiazdora na dole :)) 

 

 Może jestem staroświecka, ale uwielbiam spędzać je z bliskimi, z gwarem biegających skaucików wkoło.  Z wielkimi przygotowaniami tradycyjnych potraw, z przebranym Gwiazdorem ( nie Mikołajem – nie wiem czemu niektórzy tak na niego mówią, Mikołaj jest 6 grudnia), z bolącymi nogami od stania przy „garach”. Jedyne czego nie lubię to wskazówka wagi po trzech dniach przekarmienia. Końcówka roku była w ogóle dość leniwa, mąż miał urlop i pozwoliliśmy sobie na kanapowy wypoczynek. Sylwester natomiast miał być spędzony intensywnie ze znajomymi, miał nawet trwać dwa dni. Babcia zdeklarowała się do zaopiekowania się wnusiem przez cały weekend , żebyśmy my po czterech latach mogli w końcu spędzić go bez troski o najważniejszego członka rodziny. Wyjechaliśmy do oddalonego o 20 kilometrów nadmorskiego domku, by po 5 godzinach zaalarmowani telefonem, że Nikodem ma gorączkę, do tego wymiotuje, brzuch go boli i płacze przeraźliwie, wrócić przerażeni do domu.  Na szczęście po podaniu leków przeciwgorączkowych i wtuleniu w mamę, synek zasnął jak aniołek. Co prawda następnego dnia była noc sylwestrowa i moglibyśmy wrócić na zabawę, jednak nie czułam się na tyle bezpiecznie, by zostawić młodego. Świadoma byłam, że wiecznie spoglądałabym na telefon,  o wyluzowaniu nawet nie myślę. Postanowiliśmy zostać i w kapciach , przed TV, przywitać Nowy Rok. Najważniejsze, że zdrowotny wybryk Lucka się nie powtórzył i spokojnie mogliśmy wejść w 2012 rok.

W dniu Bożego Narodzenia zdarzyło się również coś , co zadziwiać mnie będzie do końca życia. Zastanawiam się czasami, co takiego zrobiłam, że spotyka mnie tyle dobra od obcych. Wierze w to, że dobro powraca, ale aż taka „święta” nie byłam!!! – a może???  Po raz kolejny przekonałam się , że ludzie są dobrzy i w takich trzeba wierzyć , z taką świadomością żyć.  Z tego miejsca, jeżeli Mikołaj z Redy czyta moje zapiski, chciałam jeszcze raz bardzo podziękować za zaufanie, za pomoc i miłe słowa.

Z innej beczki. Kamizelka sprawdza się świetnie. Młody zachwycony , bez nerwów, znudzenia i krzyków oddaje się rehabilitacji.  Ja w tym czasie , kiedy The Vest wykonuje drenaż klatki, wyparzam nebulizatory i mogę przygotowywać śniadanie dla niejadka. Dzisiaj mogę napisać, że warto było stoczyć ten bój, nabawić się kilkudziesięciu kolejnych siwych włosów, nie spać po nocach – zrobiłabym to powtórnie.  Jestem bardzo zadowolona i dumna , że się udało. Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim, tym , dzięki którym Nikodema życie jest łatwiejsze i przybliżone do normalności.

 

Jutro po raz czwarty oddaje inhalator do reklamacji. Brrrrrrrrrrrr Dobrze, że w domu są jeszcze dwa zapasowe, nie ma strachu !!!

W mojej głowie narodził się nowy pomysł zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację Nikodema. Niebawem ruszy pełną parą, jak tylko tak się stanie – pochwalę się, ale na razie cicho szaaaa, by nie zapeszyć J

Jak to przystało w nowym roku, po raz trzeci

proszę Was o wsparcie w zbieraniu

1 % podatku.

W piątek dotarły do mnie wydrukowane ulotki z apelem o przekazanie 1% podatku dla Nikosia. Bardzo Was proszę pomóżcie mi w ich rozprowadzeniu. Każdy z Was ma kilkoro najbliższych przyjaciół, Ci mają rodzeństwo, kuzynostwo itd. Jednak bez Waszej pomocy do nich nie dotrę. Dajcie znać telefonicznie, poprzez sms, mailowo czy jakkolwiek, że chcecie, możecie i pomożecie nam w rozdawaniu wizytówek. Kochani czekam na jeden Wasz sygnał i napadam z ulotkami J .  Proszę pomóżcie nam ,   to dla nas bardzo ważne.

 

Felka

02.01.2012. 22:15

Komentarz

Martulka221 09.01.2012. 15:46

Wcale się nie dziwię, że wystraszeni wróciliście do małego i nie w głowie Wam było ponowne oddalanie się od Niego... Szkoda, że Wam się nie udało, ale ciesze się, ze bez większych już stresów powitaliście Nowy Rok - prawie jak my w domu, przed TV (bo niesttey nas dopadła choroba i tez musieliśmy odwołać swoje plany).
Pozdrawiam Was baaaardzo ciepło w tym Nowym, oby lepszym Roku... :)

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 7 | Wczoraj: 12 | Wszystkich: 157907