PIT-u PIT-u w trzech odsłonach

 

1.       Wczoraj na imprezie rodzinnej z okazji 35-lecia pożycia małżeńskiego (kto wymyślił tą nazwę?) moich rodziców,  nawiązała się rozmowa odnośnie PITów , e-Deklaracji i przekazania1 % podatku.  Mój tata 29 kwietnia wypełnił PIT  elektroniczny, wysłał go i po otrzymaniu potwierdzenia poprawnej weryfikacji przez Ministerstwo Finansów skusił się, by jeszcze raz do niego zajrzeć i ……. W rubryce cel szczegółowy zamiast dla Nikodema Felikszowskiego było napisane : „internauci dzieciom”. Nr KRS się zgadzał, ale marne to dla mnie pocieszenie, bo z tego wynika, że pieniądze nie wpłyną na subkonto Nikosia, tylko na konto fundacji. ???????????? Zdenerwowałam się strasznie, oczywiście nie tylko ja, całe imprezowe towarzystwo nie zostawiło suchej nitki na państwowych instytucjach.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY ROZLICZALI SIĘ Z FISKUSEM ZA POMOCĄ INTERNETU O SPRAWDZENIE , CZY I W WASZYM PRZYPADKU CEL SZCZEGÓŁOWY 1% ZOSTAŁ ZMIENIONY I NIE TRAFI TAM GDZIE POWINIEN  !!!!!Jeżeli TAK, to proszę o kontakt,  zamierzam nagłośnić problem, ale muszę mieć pewnosć.

2.       Dzisiaj z samego rana  sprawdziłam swojego PITa , ponieważ ja również ułatwiając sobie życie wypełniam go ponad miesiąc temu  przez e-Deklarację …….. i okazało się , że mój po 2 dniach od wysłania został odrzucony z powodu złych danych indentyfikacyjnych , a ja oczywiście o tym nie wiedziałam . Nie muszę pisać jak mnie ciśnienie podskoczyło. Jedynym marnym pocieszeniem było, to że to ostatni dzień złożenia deklaracji. Po sprawdzeniu odrzuconego PITa okazało się, że zrobiłam literówkę w imieniu , wysłałam go ponownie i po 5 min system przyjął mój PIT – ufffff. Jedno szczęście, że wczoraj była o tym mowa, bo pewnie zdziwiłabym się jak za miesiąc przyszedłby listonosz z listem poleconym z ulubionej przez wszystkich skarbówki. Oczywiście mój PIT sprawdziłam i u mnie 1% został niezmienny i widniało tam nazwisko mojego dziecka. DLATEGO JESZCZE RAZ WAS PROSZĘ O SPRAWDZENIE SWOICH E-DEKLARACJI.

3.       Wszystkim , którzy oddali tak cenny dla nas 1% swojego podatku bardzo dziękujemy . Powtarzamy to wkoło, dla nas to największa pomoc, dzięki tym pieniążkom nie musimy się martwić o leki dla Lucusia, o cały potrzebny sprzęt do rehabilitacji.

BARDZO DZIĘKUJEMY

Felki

30.04.2011. 18:16

Komentarz

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 7 | Wczoraj: 12 | Wszystkich: 157907