Po wizycie...

Z wczoraj:
Najważniejsze, że Lucek osłuchowo dobrze, nie słychać żadnych światów itp. Niestety flegmy bardzo dużo, zatoki zawalone…… Doktor zapisała kilka „nowości” medycznych, do nosa , do inhalacji i doustnych. Zapisała również antybiotyk , który mamy podać po jutrzejszym telefonie odnośnie wyników posiewu pławicy. Zmartwiłam się zapisaniem Nikodemowi ACC Acetylocysteina do inhalacji. Doczytałam się , że to silnie drażniący lek, który podaje się już w „kryzysowych” sytuacjach. Nie jest to pocieszające – czyli co mam myśleć o stanie Nikodema??? W  dodatku  pozostawia bardzo nieprzyjemny smak w ustach po inhalacji. Plus: zmniejsza lepkość wydzieliny i jej upłynnienie, usprawnia również czynność nabłonka oddechowego odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych. Po podaniu miejscowym efekt pojawia się po 10 minutach. Co do efektów jeszcze osobiście wypowiedzieć się nie mogę, ponieważ dopiero dzisiaj odbieram ACC z apteki.
Doktor pochwaliła mnie za decyzję kupna nowego inhalatora do czyszczenia zatok. W Lucusiowym przypadku będzie to sprzęt tak samo niezbędny jak tradycyjny inhalator. Mam nadzieję, że Rinoflow dotrze do nas lada dzień. Tak chciałabym pomóc w oddychaniu mojemu Lucusiowi.
Jutro dzwonię po wyniki do Gdańska i wszystko się okaże : czy kolejne zaostrzenie nie jest spowodowane jakimiś bakteriami, w szczególności jednej, której boimy się jak ognia .

Lucjanem niepocieszony, ponieważ jak na przedszkolaka przystało miał iść ze Skrzatami ( jego przedszkole) topić Marzannę. Byłam wczoraj u Pani Tereski, właścicielki Skrzatów, by zapytać, czy mogłabym chociaż Nikodema podwieźć do miejsca topienia Marzanny – oczywiście nie ma problemu. Poza tym, mogłabym puścić Lucjana normalnie do przedszkola, ponieważ on nie zaraża swoim zaostrzeniem, ale nie chcę obciążać Pań Zielonym Ludkiem w osobie Nikodema- nie poradziłyby sobie z jego wydzieliną.  Z chęcią przyłączę się do utopienia Pani Zimy, bo mam jej tak koszmarnie dość ! Co dzisiaj dzieje się za oknami w Wejherowie !!!!! Armagedon !

Kochani, Internet jak to Internet – dzięki niemu dowiemy się wszystkiego :

Dzisiaj na Facebooku moim oczom ukazał się oto taki plakat !!!

Uśmiech zawitał na mojej przemęczonej i smutnej buzi!!!

Chciałam bardzo podziękować załodze EduRobot za własną inicjatywę , a przede wszystkim pamięć o moim Nikosiu, za chęć pomocy .

Wszystkich serdecznie ZAPRASZAMY  do przyjścia z dużą ilością nakrętek i telefonów :))

Ps: Jutro postaram napisać się coś więcej .....

Felka

 

19.03.2013. 14:40

Komentarz

nowi-jka 20.03.2013. 10:32

Ściskam kciuki za powrót do zdrowia aż zbielały knykcie.
Nikosiu - to apel do ciebie - wykrztuś wreszcie wszystko co zalega, wysmarkaj i daj mamie odpocząć.
Mam nadzieje ze nowy inhalator ci w tym pomoże

Wirtualna ciotka JUstyna

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 10 | Wczoraj: 9 | Wszystkich: 157869