Post dla wytrwalych

Od dłuższego czasu biję się z myślami odnośnie życia,  kilkukrotnie zabierałam się do napisania posta na Lucusiowej – zaczynałam, ale nie kończyłam , bo po prostu nie dawałam rady.  Poniżej jeden z rozpoczętych tekstów – urwanych gdzieś w połowie i za żadne skarby nie udało mnie się go dokończyć.

Gospodarz- nowa ksywka Lucka . Od jakiegoś czasu codziennie mamy styczność  z kurami, traktorami – ogólnie wieś śpiewa , wieś tańczy. Bardzo nam z tym dobrze,  lubimy takie „klimaty”. Co prawda kosztuje nas to dużo prywatnego czasu, ponieważ wyjazd dwa razy dziennie na wieś to nie lada wyprawa. Najważniejsze, że Nikodem nie narzeka, jazda samochodem do oddalonego 20 kilometrów Słuszewa , wcielenie się w rolę dziadka, karmienie kur, jeżdżenie traktorem , podlewanie grządek itp. to frajda na całego. Niestety dla mnie to duże obciążenie – czasowe !! Muszę poza nadplanowymi obowiązkami zrobić to co zawsze : mukowiscydoza żyje z nami codziennie, więc nie ma opcji zrobienia sobie urlopu, do tego mieszkanie trzeba utrzymać w stanie używalności i w miarę sterylności , obiady z dwóch dań wymagane od obu panów itd. Poza tym na własne życzenie i z wielką ochotą odbieram maile z prośbą o odbiór efektów zbiórek i  logistycznie ogarnąć to w moim przypadku graniczy z cudem. Przy pomocy serdecznych ludzi daje się to w miarę poukładać i nie wychodzi najgorzej.
Najgorsze, że na nowe pomysły, których nie ukrywam jest wiele, brakuje spokoju i czasu do przemyśleń . Pomimo przebywania na wsi, na której myślałam, że znajdę wenę , niestety myliłam się – z rozbrykanym , pełnym pomysłów i pytań czterolatkiem jest to niemożliwe. Czasami uda się znaleźć moment, ale wtedy ogranicza brak dostępu do sieci – tak czy siak – tryb awaryjny nadal trwa.

Powyższy teks starałam się jakoś sklecić, omijając najważniejszy temat , który niestety od tygodnia jest niechcianym „”gościem” w naszym domu.  Musze o tym napisać, byście Wy, Czytelnicy zrozumieli czemu mnie nie było na stronie , kiedy być powinnam (podziękować Wam wszystkim za efekty zbiórek).  Walczymy z rakiem jednej z najbliższych nam osób. Diagnoza potwierdzona , teraz czeka nas wojna!!! Nie chcę wdawać się w szczegóły, bo nie o tym jest ta strona, nie powinnam tego robić……. Jednak jeżeli zamilknę na chwilę to dlatego, że nie jestem w stanie napisać nic pozytywnego, mogłabym tylko narzekać – a tego nie chcę !!! Wszyscy wiemy, że życie nie jest usłane różami, że musimy być twardzi i z optymizmem patrzyć w przyszłość – tego się trzymam (akurat w dniu dzisiejszym, pewnie jutro zaś pesymista i tak w koło).

Show must go on!
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on.

Kochani o Marszu po Oddech za dużo pisać nie będę, bo w sumie nie ma o czym. Odbył się, liczyłam na coś więcej , inaczej sobie to wszystko wyobrażałam – z większą pompą , mocniejszą organizacją. Może mam za bujną wyobraźnię. Myślę, że szału z efektami nagłośnienia problemów chorych na mukowiscydozę dzięki niemu nie będzie, a szkoda!

Tego samego dnia wracając z Gdańska pojechaliśmy do miejscowości Mosty po odbiór wielkich worków z nakrętkami i siatkę z telefonami . Zostaliśmy radośnie przywitani przez Panią Martę i jej serdecznych rodziców. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za inicjatywę i przyłączenie się do akcji Pani Marcie i dzieciom z Przedszkola „Poziomkowo” .

Dwukrotnie od ostatniego wpisu zostaliśmy zasypani nakrętkami i telefonami od Pani Agnieszki i jej chłopaków. Wczorajszy transport był rewelacyjny – jak tylko dostanę obiecane zdjęcia na maila to opublikuję J Oczywiście nie byłoby takich efektów gdyby nie znajomi i „wkręceni” nieznajomi Pani Agnieszki :Pani Joanna Kohnke i Pani Karolina Klebba,  Przedszkole „Pod Aniołem” w Starzynie, Sklep Spożywczo- Przemysłowy z Tupadeł, Sklep „neta” z Łebcza, Salon Fryzjerski z Chłapowa,  i trzy super szkoły : Szkoła Podstawowa z Łebcza, Szkoła Podstawowa ze Strzelna i Szkoła Podstawowa z Żarnowca – dziękujemy !!!!

W tygodniu mąż odebrał efekty zbiórek z Przedszkola „Kubusiowa Chatka” z Gdyni Chyloni , natomiast moja siostra odebrała wór, który ledwo udźwignęła, z Przedszkola „Delfinek” z Rumii – serdecznie dziękujemy skaucikom za zbieranie nakrętek dla ich rówieśnika .

Z moją rozkojarzoną głową  pewnie zapomniałam komuś podziękować – proszę o wyrozumiałość. Aaaaaaaaa już wiem !!!! Firmie Federal-Mogul Bimet SA z Gdańska za wielgachny karton nakrętek ,    a przede wszystkim Pani Teresie za inicjatywę dalszej zbiórki.

Z przyjemnością pochwalę się nowymi miejscami zbiórek :

Sklep Spożywczo-Przemysłowy Katarzyna Szymichowska , Staniszewo 22 – tutaj korki i telefony

Kwiaciarnia CREATIV , ul. Lipowa 5 w Luzinie – tutaj oddawać można telefony

Akademik Uniwersytetu w Sopocie: Armii Krajowej 111 DS9

Politechnika Gdańska - Wydział Chemiczny ul. Gabriela Narutowicza 11/12  Gdańsk

Moje kochane pomocniczki logistyczne – jeszcze coś było???? Taka nie do życia byłam ostatnio, wiec jak coś mi umknęło – powiedźcie !!!

Za godzinę zaczyna się długi weekend. Fifce udało się wziąć urlop, odpoczniemy na wsi, oby pogoda dopisała. Wielkimi krokami zbliża się 4 maja – wyjazd na Szkolenie Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Na kartce zapisanych już kilka linijek z pytaniami do lekarzy, specjalistów, fizjoterapeutów, dietetyków itp. Bardzo się cieszę na ten wyjazd. W tym roku jest bardzo dużo interesujących mnie wykładów, mam zamiar wyciągnąć z nich jak najwięcej !!!!

Dla Wszystkich – na poprawienie humoru !!!

Wróżka Lucjanka !!

 

Felka

27.04.2012. 14:30

Komentarz

Martulka 05.05.2012. 16:39

Oj, znam ten strach za dobrze...
Wiem, wiwm - każdy przeżywa to w inny sposób, jednak strach jest zawsze ten sam.
Zrozumiałe,że nie masz głowy do pisania...
Mam nadzieję, ze wygracie tą walkę! Jest o co walczyć, bo gwarantuję, że szanse są zawsze, a i cuda się zdarzają :)
Jak najwięcej siły i optymizmu życzę. Przyda się w ten pochmurny dla Was, mimo słońca na niebie czas.
Ściskam!!!

P.S.
Mój synuś skomentował zdjęcie: "ojej,fajny wróżek Jucjanek" :)
No, bo FAJNY!

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 1 | Wczoraj: 9 | Wszystkich: 157860