Tomasz Jachimek kontra czterolatek :))

Dzień dobry!

No niestety, mały Nikodem wpadł w tarapaty. Jasne, jakieś tam delikatne przewiny miał na koncie, a to pomarudził bez powodu, a to starym nie dał pospać, a to sok marchwiowy wylał na czyste spodnie i się ich teraz ni cholery nie wypierze – owszem, w życiorysie czterolatka to są spore haki. A raz – tylko proszę tego głośno nie powtarzać – Nikodem powiedział słowo „dupa”.  Jakby działał jakiś dziecięcy IPN, to bez problemu mógłby coś na Nikodema znaleźć.

            Z tymże, po pierwsze, pokażcie choć jednego na świecie czterolatka, który takich przewin na koncie nie ma. I po drugie, przypomnijcie sobie sami – albo też rodziców zapytajcie, co robiliście w wieku czterech lat. Tylko że i Wam, i mi „czteroletnie” grzechy upiekły się bez większych konsekwencji (no dobra, przyznaję, raz miałem szlaban na „Dobranockę”), a Nikodem został solidnie ukarany.

                Mukowiscydoza.

Takie małe cholerstwo, które głupio się nazywa, w ogóle go nie widać, nie sposób o nim w zrozumiały sposób opowiedzieć, a przede wszystkim szkodzi jak jasny piorun. I właśnie mały Nikodem to ma. Bezsprzecznie kara zbyt drastyczna jak na wszystkie przewiny czteroletniego szkraba.

                Tylko – Uwaga! Uwaga! – jest spora szansa, aby Nikodema z tych tarapatów wyciągnąć. Jakbyśmy się wszyscy dawni czterolatkowie ( i dawne czterolatki też!!!), w imię wszelakich przewin z dzieciństwa, umówili i zrzucili po kurzącym się w szufladzie telefonie komórkowym , to jednemu czteroletniemu urwisowi byłoby nieco łatwiej.

                Wchodzisz w to, były czterolatku?

                A pamiętaj, że dziecięcy IPN czuwa i z pewnością ma na Ciebie haka!!!

                Ja wchodzę i namawiam, żebyś się dołączył. Może nie jest to specjalnie wyrafinowana forma przekonywania, ale w świecie czterolatków umawianie się jest znacznie prostsze. I chyba nawet trochę fajniejsze. Palec pod budkę, bo za minutkę… Pamiętasz? No to wskakuj!

                Pozdrawiam serdecznie wszystkie byłe czterolatki :))

Tomasz Jachimek

 

Powyższy tekst o Nikodemie został napisany przez Pana Tomasza, by pomóc mi w przekonywaniu tych wszystkich, do których kieruję pytanie o nieużywane komóreczki J) Jeszcze raz Panie Tomaszu bardzo dziękuję za bezinteresowne napisanie świetnego tekstu !!!

Co u Lucjanka? Wkurzam się , bo ciągle przekładaną mamy wizytę w poradni. Już trzeci miesiąc tam nie byliśmy. Normalnie bylibyśmy już po, bo być miała w poniedziałek, ale niestety zaś dzwoniono do mnie i piątek ma być ostatecznym terminem. Boję się co wyjdzie z wymazu, Nikodem od trzech miesięcy ciągle ma „coś” w nosie, słychać gęstą wydzielinę, której nijak nie da się wydobyć. Wydaje mi się taki podejrzany, aż strach się bać. Poza tym dzisiaj zaczął kaszleć, bardziej niż zwykle mówić przez nos, gardło lekko zaczerwienione, marudy  i dłuższe przytulanki…….  Będzie dobrze, musi być !!!!

Tak długo nie pisałam ,ze trudno ogarnąć to wszystko co działo się w związku z pomocą i zbiórkami dla bohatera strony.  Pochwalę się, że udało się uzbierać  1.7 tony nakrętek, co robi na mnie ogromne wrażenie. Jestem dumna z tych wszystkich, dzięki którym udało się to osiągnąć i nadal trwać będzie. Dziękuję Wam. Telefony to inna troszkę bajka- mają mniejsze gabaryty i łatwiej je przekazać . Uzbierało się ich się kilkadziesiąt, ale mam nadzieję, że to dopiero dobry początek .

Nakrętki i telefony „spływają” z wszystkich stron, za co przeogromnie dziękujemy. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, ponieważ nie robiłam tego na bieżąco – mea culpa! Nie chcę nikogo pominąć, więc odpuszczę sobie nadwyrężanie mojego mózgu i dam mu spokój z przypominaniem sobie zdarzeń z przed miesiąca. Dobrze , że są jeszcze zdjęcia, chociaż dwa :

Nasi jedni z najowocniejszych pomocników : Jaś i Kuba . Ich rodzice cudownie zaangażowani ludzie - tyle szkół, sklepów i swoich znajomych zarazili zbiórką i rezultaty podwożą nam prosto do domu !!! Po raz kolejny dziękujemy Wam Wszystkim !!!

 

A tutaj zdjęcie chłopaków - strongmenów , ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Lęborka, dzięki której dostawczy samochód zapakowany był w 10 minut::)  Dziękujemy Szkole za zbiórkę i dalszą deklarację w jej uczestniczeniu !!!

 

               

           

    Dobrze , że są meczyki, mąż hipnoza - a ja mam kompa tylko dla siebie :))

Oj, właśnie Rosjanie wbili nam gola - Polacy nic się nie stało ........... tralalalalalalal!!!

Zwracam honor - nie jest źle - 1 ; 1 !!!!!!

 

Felka

 

 

 

12.06.2012. 21:24

Komentarz

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 1 | Wczoraj: 9 | Wszystkich: 157860