Wszyscy musimy, chcąc uczynić rzeczywistość znośną, utrzymać w sobie kilka drobnych szaleństw.

Trzeba wierzyć w ludzi, kilkakrotnie osobiście się o tym przekonałam. Jednak chcę się z Wami podzielić, czymś  co zasługuje na miano szaleńczego,  spontanicznego , a przede wszystkim bezgranicznego zaufania do obcych ludzi i ich dobroci. Wszystko zaczęło się około dwóch miesięcy temu, kiedy Klub Arka Gdynia przyłączył się do pomocy dla Nikodema. Pewien zagorzały Kibic przeczytał o nas, przestudiował nasze blogi, poznał nas wirtualnie i „zamarzył” poznać nas osobiście.  Problemem była odległość, ponieważ Wojtek i jego rodzina mieszka w Szwecji. Dla chcącego nic prostszego – tak po prostu , bez zbędnych ceregeli – zostaliśmy zaproszeni na weekend. Nas, których Wojtek w ogóle nie zna, zaprosił do własnego domu, zaproponował pomoc…………….. coś niewiarygodnego.  Oczywiście nie przespaliśmy kilku nocy, walcząc z racjonalnym podejściem. Rozsądek kłócił się z jego brakiem – przecież my również jechaliśmy w nieznane, a jeżeli się okaże , że to głupi dowcip??? Jednak po kilkunastu mailach, rozmowach itp. decyzja zapadła – lecimy!!! Tak, lecimy. Po raz pierwszy cała trójka poleciała samolotem, po raz pierwszy byliśmy poza granicami Polski.  Mogłabym latać codziennie – nic wielkiego – kwestia przyzwyczajenia jedynie! Wylądowaliśmy w Stockholmie i …………… poznaliśmy fantastycznych , uśmiechniętych ludzi.  Weekend jaki spędziliśmy u Kasi, Wojtka, Daniela i Vanessy był najbardziej spontaniczną rzeczą jaką do tej pory zrobiliśmy – a najważniejsze, że czuliśmy się jak u najlepszych przyjaciół. Naprawdę cudowni ludzie, grający na podobnych do naszych falach, jednym słowem ubaw po pachy. Jakby tego było mało, to ugościli nas po królewsku. Jedynie czym się nie popisali to pogoda – ale to niestety nie w ich mocy, bo inaczej byłyby letnie klimaty.

 Pomimo bardzo kiepskiej pogody i krótkiego czasu udało nam się choć troszkę poznać stolicę Szwecji, Stockholm. Krótka relacja foto:

 

Bynajmniej nie miałam kompleksów długiego nosa :))

 

 

 

 

Oto Kasia, ciepła i przebojowa kobieta.  Dziękuję Kochana za dodanie wiary w ludzi, opis "wakacji" z dedykacją dla Ciebie. "ale o ziemniaczki" ludzie chyba nie będą zawistni :)  !!!!

 

 

To już powrót, widok na Szwecję z lotu ptaka!

Cudownym zaskoczeniem był widok naszego kochanego Czymanowa. Oto zbiornik górny Elektrowni Wodnej Żarnowiec, tam gdzie co roku spędzamy nasze wakacje. 20 kilometrów od domu - chciałam by dali nam spadochron, ale niestety...... wzięli mnie za wariatkę :))

 

Kochani, dziękujemy za zaufanie, zaproszenie, ugoszczenie  i pomoc , którą nam ofiarowaliście. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać w piękniejszych okolicznościach przyrody ……..

Oto dzieci, zabaw nie było końca, a co najważniejsze bez kłótni i awantur.

 

Niestety, złamałam wszystkie zasady niewchodzenia do miejsc publicznych  z Luckiem zimą – Nikodem przebywał na zatłoczonym lotnisku, leciał samolotem pełnym kaszlących ludzi, jechał metrem, autobusem i był w Mc Donald.  No i….. odporność dupa – w ostatni dzień pobytu zagorączkował. Dzisiaj walczymy z katarem i kaszlem. Jutro idę profilaktycznie do pediatry , by osłuchał młodego, bo za rogiem Święta i wolę się zabezpieczyć w antybiotyk!  Z ostatniej chwili, właśnie rozpoczęłam całonocną inhalację ,  Nikoś się dusi wydzieliną – przez pozostałości refluksu nie umie sobie z kaszlem  poradzić i wymioty na zawołanie. 

 

Z milszych wieści, do akcji zbiorek przyłączyły się dwie kolejne szkoły ,

Szkoła Podstawowa w Łebczu ul. Pucka 27

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Stenzla w Strzelnie ul. Szkolna 5

 

Musze koniecznie dopisać wszystkie nowe miejsca zbiórek w odpowiednich linkach -ale czasu brak!!!!

Dzisiaj z zaskoczenia odwiedził mnie Pan Tomasz, redaktor TVP Gdańsk. Nagrał reportaż , który ukarze się w najbliższa niedzielę w Gdańskiej Panoramie.  Oczywiście odeślę w swoim czasie do linka.

W zeszły piątek w Dzienniku Bałtyckim ukazał się o nas artykuł:

KLIK

 

Na dzisiaj koniec, nie mam już siły ...............

Felka

04.04.2012. 22:04

Komentarz

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 1 | Wczoraj: 9 | Wszystkich: 157860