Zwycięstwo

Zwycięstwo . Bardzo się cieszę, bo udało nam się bez antybiotyku zwalczyć Lucusiowe zaostrzenie.  W pewnym momencie było już bardzo nieciekawie, chciałam już małemu podać na własną rękę antybiotyk (mam w domu taki na wszelki wypadek), na szczęście pulmicort i zyrtec wystarczył, by infekcja się zatrzymała.  Na dzień dzisiejszy Nikodem kaszle z rana, w dzień sporadycznie, noce przespane bez zalegań. W poniedziałek byliśmy w Poradni Mukowiscydozy, doktor  sugerowała,  że powodem kataru i kaszlu może być alergia ( teraz okres grzybów, pleśnie itd.), jak powiedziałam, że mamy papugę – minkę zrobiła nieciekawą. Boję się , że Lucek może mieć na Felka uczulenie. Byłoby mi przykro pożegnać się z papugą, oswoiła się niesamowicie. Trudno uwierzyć, że jest z nami dopiero cztery tygodnie, a zachowuje się jakby cztery lata.  Następna wizyta w poradni ma być powiązana z testami alergicznymi. Już się boję.  Dzisiaj dzwoniłam po wyniki posiewu, znowu pojawił się gronkowiec, z którym od stycznia mieliśmy spokój. Jednak gronkowiec to nic strasznego , nie ma czym się martwić.

Od tygodnia Lucjano uczęszcza na tańce. Śmiechu przy tym co niemiara ( oczywiście mojego),  Nikodem twardo naśladuje Panią, widać, że bawi się świetnie . Na zajęcia leci jak na skrzydłach,  wychodząc  już chce by był następny raz. Zostawiam go samego na sali z dziećmi, nie płacze, nie tęskni  - to była dobra decyzja . Z dwudniowym przedszkolem jeszcze się wstrzymam, za duże ryzyko ,  nie chcę igrać z losem .

Z nutka zdziwienia obserwuję co się dzieje na stronie Wybory Polaków . Dwa posty wcześniej prosiłam Was o małą przysługę „polityczna”.  Wchodzę ostatnio na stronę i widzę „Najlepsze pytania – TOP 10” :

  1. Z liczbą 4912 oddanych   głosów pytanie : Legalizacja marihuany .
  2. Z liczbą 1172 oddanych głosów  pytanie : świadczenia pielęgnacyjne.
  3. Z liczbą 742 oddanych głosów pytanie : legalizacja marihuany.

Kolejne , czwarte też o marihuanę i na tym poprzestanę. Ładnie , bardzo ładnie . Oczywiście tłumaczę sobie, że z netem mają więcej wspólnego młodzi ludzie, ale hallo, bez przesady. 

Z bardziej optymistycznych spraw. Zaglądam bardzo często na forum Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę Matio i tam oto podano link do artykułu „Płytki oddech”, jednak mnie najbardziej podoba się komentarz pod nim . Niestety Nikodem  ma mutacje del508 , ale i na nią przyjdzie kolej . PS: przyjaciele , czy ja nie mówiłam coś  o połowie 2012 roku ??? (przeszedł mnie lekki dreszcz )

28.09.2011. 15:10

Komentarz

mama Mai 28.09.2011. 21:31

nie zdążyłam przeczytać komentarza - został usunięty...
Lucek brawo - mam nadzieję, że Maja będzie brać z Ciebie przykład

Martulka221 02.10.2011. 19:29

Gratulujemy!
Najwazniejsze sa te małe kroki...
Buziaki wielkie :*

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

:


wykonanie: SERWIS mukowiscydoza | Mapa strony | Loguj | Odwiedzin: Teraz: 1 | Dzisiaj: 6 | Wczoraj: 12 | Wszystkich: 157906